Prírodná kozmetika

EkoKozmetika

biokozmetika

ajurvedska kozmetika, čaje

bytove vone
Eko Kozmetika
Ak chceš šťastie na celý život
Spa Ceylon logo
 obalka biela  info@spaceylon.sk   telefon biely +421 905 378 103
zákaznícka podpora & poradenstvo
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. ⁓ Náš blog ⁓
  3. Ak chceš šťastie na hodinu, zdriemni si. Ak chceš šťastie na celý život...
21.04.2021
Komentáre (0)

Ak chceš šťastie na hodinu, zdriemni si. Ak chceš šťastie na celý život...

Väčšina ľudí si myslí, že šťastie je niečo, čo človek má – alebo nemá. Vyhráme loto, nájdeme niekoho, kto nás obšťastní, alebo nám šťastie v istej chvíli zázračne samo spadne do lona.

Stastie blog 1

Človek sa však môže naučiť byť šťastný vedome - dá sa to natrénovať rovnako ako každá iná schopnosť. Krok za krokom, dennodenne, treba sa za tým „pechoriť“ po celý zvyšok života.

Myslíte, že by stačilo zobrať si výhodnú pôžičku a kúpiť si dom, auto alebo dovolenku, čokoľvek, o čom snívame – a stali by sme sa šťastnými? Áno, privodilo by nám to krátkodobé šťastie, ktoré „ako príde, tak aj odíde“. Skôr či neskôr nám dom alebo auto zovšednie a začneme riešiť príliš vysokú poistku alebo daň z nehnuteľnosti, ktorú zaň musíme zaplatiť.

Krátkodobé šťastie každý ľahko rozpozná. Signalizujú ho pozitívne emócie, láska, nádej, dobrá nálada, euforické pocity. Takáto hedonistická časť šťastia, ktorá je práve o momentoch ako získanie nejakých hmotných vecí, býva veľmi prchavá. Buďme úprimní: Prečo nie sú všetci milionári na svete nevýslovne šťastní? Alebo hádam sú?

Stastie blog 2

Šťastnými nás nerobí to, čo vlastníme, ale to, čo urobíme z toho, čo vlastníme. Znie to rozumne. Mimochodom, prečo sa práve na ostrov Cejlón tak radi vraciame? Rozhodne najmä pre milých a usmievavých ľudí. Sú šťastnejší ako my? Prečo asi? V hlinenej chalupe a s malým zeleninovým políčkom, ktoré im možno v noci prídu rozdupať divoké slony... Byť šťastný je postoj k životu, nie náhoda alebo osud! V princípe je adaptácia, teda isté prispôsobenie sa a zmierenie sa, veľmi dobrá vec, ktorá nám pomáha lepšie zvládať negatívne stránky života.

Napriek tomu nás po celý život vychovávajú podľa princípu, že najmä výkon a pokrok, peniaze a majetok, vplyv a vedomosti sú zárukami šťastného života.

Nejestvuje všeobecne platný recept na šťastie. Čo iných robí šťastnými, to nemusí obšťastňovať nás. Snaha o osobné šťastie je preto celkom osobná vec. Kto však celé dni rozmýšľa o tom, ako podať vyššie a lepšie výkony pre iných, ten nemá čas prežívať svoje vlastné šťastie. Budha to povedal jednoducho: „Nauč sa nechať niektoré veci tak. To je kľúč ku šťastiu.“

Dlhodobé šťastie je postavené na našej spokojnosti, keď robíme činnosti, ktoré sú zmysluplné. Sú to záležitosti, ktoré prinášajú prospech druhým ľuďom a majú trvalejší charakter.

Jedno ázijské príslovie hovorí: Ak chceš šťastie na hodinu, zdriemni si. Ak chceš šťastie na jeden deň, choď na ryby. Ak chceš šťastie na celý život, pomôž niekomu inému.

Stastie blog 3

Jedna z vecí, ktorá prináša dlhodobé šťastie, je schopnosť ponoriť sa do činnosti, ktorá je náročná z hľadiska prekonávania prekážok, zároveň však ukáže naše zručnosti a silné stránky. Veľa ľudí má napríklad predstavu, že ťažká práca alebo utrpenie nemôže viesť ku šťastiu. Mnohé veci, ktoré súvisia so šťastím, však najprv vyžadujú námahu, sebakontrolu alebo prechod náročnými oblasťami. V deň, v ktorom sa nám takmer nič nedarí, má malý pokrok oveľa väčšiu cenu než v deň, v ktorom sa nám darí úplne všetko. Umenie šťastne žiť spočíva v tom, že sme šťastní aj vtedy, keď by sme vlastne mali byť nešťastní.

Túžite byť v živote naozaj vnútorne šťastní, len neviete ako na to? Prinášame vám desatoro jednoduchých krokov, vďaka ktorým dosiahnete šťastie v živote aj vy! Tu sú:

1. Porozmýšľajte raz v úplnej pohode, čo pre vás znamená šťastie.
2. Nie je možné urobiť druhých šťastnými, ak nie ste sami šťastní.
3. Nebojte sa prehry, z ktorej sa môžete poučiť, ako nabudúce urobiť všetko lepšie.
4. Nikto vás nemôže vydierať, ak ste ochotní niečoho sa zriecť.
5. Neočakávajte od lásky nič, čo sami nie ste ochotní urobiť.
6. Dajte do poriadku malé veci, veľké budú nasledovať samé od seba.
7. Zbytočný blahobyt sa začína vtedy, keď vám to, čo robíte a vlastníte, spôsobuje viac starostí než radostí.
8. Keď stojíte na vrchole, mali by ste byť pripravení zostúpiť zas do doliny.
9. Nikto nemá záujem o vaše šťastie. Iba ak mu prospeje viac než vám.
10. Keď nikomu nezávidíte, ste na najlepšej ceste k sebe samému.

Šťastným sa človek nestane zo dňa na deň. Šťastne žiť je stratégia na každý deň života. Šťastie si človek nemôže ani vynútiť. Príde samo od seba, ak ho človek bude dlho a vážne trénovať. A potom jedného dňa zistíte, že sa to DEJE.

Stastie blog 4

Stastie blog 5

Aj my v SPA CEYLON máme vo svojom portfóliu „šťastný“ produkt HAPPY! Ajurvédsky balzam menšej či väčšej veľkosti alebo roll-on obsahuje mätu, citrón, limetku, rozmarín, pačuli a pomaranč zaliate v panenskom kokosovom oleji a včeľom vosku. Táto zmes má prírodné antidepresívne a povzbudzujúce účinky, podporuje pozitívne energie a pocit šťastia.

Ak máte na seba viac času, vyberte si niektoré z našich bylinných masážnych sér či olejov a doprajte si ajurvédsku masáž. Pri masáži sa totiž uvoľňujú endorfíny – hormóny šťastia, nevraviac o dotykoch masérky či maséra, ktoré dozaista potešia všetky vaše zmysly. Navyše masážou zbavíte organizmus škodlivín, načerpáte potrebnú energiu, zvýšite obranyschopnosť organizmu a dokonca môžete aj omladnúť.

Ale viete čo? Pomôže nám to byť šťastnými len vtedy, ak to sami chceme! Tak sa prestaňme obávať, frfľať, závidieť a proste sa rozhodnime byť šťastní!

Don't worry, be HAPPY!

Po sinhálsky: Baya wenna epa sathutin inna.

Foto: unsplash.com, @srilankabybianka & SPA CEYLON

Páčil sa Vám náš článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Prihláste sa k odberu newslettra a získajte zľavu

10% na prvý nákup!

KLIKNITE TU!
auto biele pozadieDOPRAVA ZADARMO
pri nákupe nad 70 €

darcek biele pozadieRITUÁL KRÁSY
Prekvapte svojich blízkych voňavým
balíčkom s originálnym venovaním
ritual biele pozadieBEZPEČNÝ E-SHOP
Používame SSL certifikát
& nariadenie GDPR
osoba  Kontakty
telefon   +421 905 378 103
obalka   info@spaceylon.sk
domcek   Spa Ceylon - NC CENTRAL, 1. poschodie
adresa   Spa Ceylon - Tržnica NIVY, 2.poschodie
FRANCHISE - spolupráca

Prijímame online platby:
gopay_bannery-bile  Logo banky 1    Logo banky 2    Logo banky 3mastercard-electronicmc_securecode_156px_width   Logo banky 6    Logo banky 8
logo zlate obdlznik transparent
©2020 With srdiecko LEONREA, spol. s r.o.
Výhradný distribútor SPA CEYLON na Slovensku
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk