Prírodná kozmetika

EkoKozmetika

biokozmetika

ajurvedska kozmetika, čaje

bytove vone
Eko Kozmetika
Grimasy a masáž polievkovou lyžicou! Viete, o čo ide?
Spa Ceylon logo
 obalka biela  info@spaceylon.sk   telefon biely +421 905 378 103
zákaznícka podpora & poradenstvo
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. ⁓ Náš blog ⁓
  3. Grimasy a masáž polievkovou lyžicou! Viete, o čo ide?
13.07.2021
Komentáre (0)

Grimasy a masáž polievkovou lyžicou! Viete, o čo ide?

Ak uvidíte dámu, ktorá si na oko prikladá polievkovú lyžicu, nemusíte ju hneď zaradiť medzi trafených. Nie, nesnaží sa zabrániť modrine po dobre mierenej rane. Možno je to naša Veronika, s ktorou spolupracujeme. Veronika Ongerová sa venuje tvárovej joge. A najradšej má, keď jej klientky v rámci „tvárového fitness“ robia grimasy a škľabia sa.

Facejoga blog 1

„Face joga stopercentne funguje. Ako každé iné cvičenie. Najprv sa iba cítite lepšie, ale keď vytrváte, budete prekvapení a vďační, že ste našli silu a čas venovať sa sami sebe,“ tvrdí certifikovaná lektorka Veronika Ongerová.

Veronika sa napríklad rada „hrá“ s očami. Dvíha zrak nahor, ale nie na znak netrpezlivosti či nesúhlasu. Potom nimi gúľa, ale vážne nechce urobiť dojem na žiadneho chlapíka v športovom aute. Veľkú časť dňa hľadíme do rôznych monitorov či mobilného telefónu, všetko máme doslova „pred nosom a očami“, a tak naše očné svaly nemajú možnosť trochu sa ponamáhať. Preto je dobré občas nimi zagúľať, pozrieť sa do strán, nahor, nadol. Očná joga a ešte mnoho iných cvikov je súčasťou tvárovej jogy, miereného precvičovania svalov tváre prostredníctvom tzv. izometrických cvičení, ktoré pripomínajú grimasy. Ich princíp tkvie v udržaní napätia určitú dobu a následného uvoľnenia.

Pružnejšia i prívetivejšia

Facejoga blog 2

Takéto „tvárové fitness“ rozprúdi krvný obeh a cirkuláciu lymfy v najvyššie položenej časti nášho tela a pomôže tak dopraviť výživné látky až do horných partií pokožky. Tá sa stane pružnejšou a jemnejšou, čo znamená menej vrások. Prekrvená „chytí“ lepší odtieň a posilnením ochabnutých svalov tvár opätovne začne získavať objem. Relaxáciou, uvoľnením stuhnutých častí aj príjemný, mladistvý a predovšetkým prívetivý vzhľad!

Spevňovaním svalov tváre prostredníctvom „face jogy“ je možné zodvihnúť aj kožné partie, napríklad na krku, kde sa cvičením dá zbaviť dvojitej brady alebo zjemniť nosovo-ústna ryha. Je možné zabrániť poklesu kútikov úst, zabrániť vzniku a prehlbovaniu tzv. vrások hnevu medzi obočím či na čele. Všetko závisí od intenzity cvičenia, disciplíny a aktuálneho stavu tvárového svalstva. „Tvárová gymnastika je dlhá cesta, avšak prvé výsledky je možné vidieť už po mesiaci,“ dodáva Veronika, ktorej videá a príspevky na túto tému nájdete na instagrame pod menom @faceyoga.veronika.

Omladenie, ale aj rehabilitácia

Ako pri každom cvičení, aj pri face joge je dôležitá vytrvalosť, pravidelnosť a správne prevedenie cvičení. Samozrejme, gymnastiku tváre nemusíme vnímať len ako spôsob omladenia tváre a krku. Táto metóda bola pôvodne vyvinutá v rámci rehabilitácie, aby pomohla liečiť rôzne defekty na tvári v rámci poúrazových stavov, stavov po mŕtvici alebo rôzne asymetrie.

Facejoga blog 3

„Ja sama som sa k tvárovej joge dopracovala pre svoje problémy s čeľustným kĺbom. Trvali roky a stále sa mi to zhoršovalo. Zubný lekár mi povedal, že v noci škrípem zubami, tie sa mi obrúsili a tým, že mám hlbší zhryz, trpia kĺby na mojej sánke. Tak som sa cez rôzne možnosti dopracovala až k lektorke tvárovej gymnastiky,“ vysvetľuje Veronika. „Tá vyučovala metódu, ktorú vyvinula istá rehabilitačná sestra v spolupráci so športovými odborníkmi ešte v čase 2. svetovej vojny. Veľmi mi to pomohlo, ale musím podotknúť, že som cvičila naozaj poctivo. A odrazu mi ľudia začali hovoriť, ako dobre vyzerám,“ smeje sa jogínka.

Viete napríklad, čo je platysma? Je to plochý sval so základňou v hornej časti hrudníka, ktorý sa ťahá pozdĺž oboch strán krku, zužuje sa cez čeľusť a rozkladá sa aj v spodných častiach tváre. Neupína sa na kosti, ale na spojivové tkanivo pod pokožkou a iné svaly. Ak je tento sval skrátený, ťahá celú kontúru tváre smerom dolu, čo nepôsobí esteticky alebo naopak, ak ho používame príliš málo, stenčuje sa a výsledkom sú viditeľné vrásky v oblasti krku aj dekoltu. Problém, ktorý isto neteší žiadnu ženu! Práve tvárová gymnastika tieto nedokonalosti efektívne rieši – ochabnuté svaly posilňuje a spevňuje, stuhnuté svaly uvoľňuje, a tak tvár pôsobí mladistvo a prívetivo.

Nápad spojiť používanie našich kozmetických produktov s tvárovou gymnastikou sa nám veľmi pozdával už od začiatku. Ku účinkom kvalitnej ajurvédskej kozmetiky tak možno pridať ďalší benefit – zacvičiť si počas nanášania produktu na tvár či krk alebo počas jeho pôsobenia. Nielen arómoterapia, ale aj joga totiž neodmysliteľne patrí k ajurvéde.

Sledujte preto videá i statusy na facebooku či instagrame @spaceylonslovakia a dozviete sa viac! Aj o tvárovej joge a produktoch, ktoré Veronika odporúča používať! Čoskoro začíname...

Foto: iStock.com & @faceyoga.veronika

Páčil sa Vám náš článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Prihláste sa k odberu newslettra a získajte zľavu

10% na prvý nákup!

KLIKNITE TU!
auto biele pozadieDOPRAVA ZADARMO
pri nákupe nad 70 €

darcek biele pozadieRITUÁL KRÁSY
Prekvapte svojich blízkych voňavým
balíčkom s originálnym venovaním
ritual biele pozadieBEZPEČNÝ E-SHOP
Používame SSL certifikát
& nariadenie GDPR
osoba  Kontakty
telefon   +421 905 378 103
obalka   info@spaceylon.sk
domcek   Spa Ceylon - NC CENTRAL, 1. poschodie
adresa   Spa Ceylon - Tržnica NIVY, 2.poschodie
FRANCHISE - spolupráca

Prijímame online platby:
gopay_bannery-bile  Logo banky 1    Logo banky 2    Logo banky 3mastercard-electronicmc_securecode_156px_width   Logo banky 6    Logo banky 8
logo zlate obdlznik transparent
©2020 With srdiecko LEONREA, spol. s r.o.
Výhradný distribútor SPA CEYLON na Slovensku
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk