Prírodná kozmetika

EkoKozmetika

biokozmetika

ajurvedska kozmetika, čaje

bytove vone
Eko Kozmetika
Prečo Spa Ceylon a čo by ste mali vedieť o našich ingredienciách...
Spa Ceylon logo
 obalka biela  info@spaceylon.sk   telefon biely +421 905 378 103
zákaznícka podpora & poradenstvo
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. ⁓ Náš blog ⁓
 3. Prečo Spa Ceylon a čo by ste mali vedieť o našich ingredienciách...
29.04.2020
Komentáre (0)

Prečo Spa Ceylon a čo by ste mali vedieť o našich ingredienciách...

100% čisté & prírodné ingrediencie

Ingrediencie

 

Naše súčasné správanie, návyky, strava, stres, starnutie, premenlivé počasie, znečistené životné prostredie a množstvo ďalších faktorov sa premietajú do celkového stavu našej pokožky a vlasov. Môžeme povedať, že každý deň dostávajú naozaj poriadne zabrať. Kľúčom ku krásnej pokožke a silným lesklým vlasom je dopriať im rozmaznávanie a posilniť našu starostlivosť o ne... a to tou správnou kozmetikou!

V dnešnej dobe, keď je IN či COOL všetko, čo je ECO, BIO, FREE, ZERO, LIGHT, RAW, ALL NATURAL & PURE, sa tento ekologický trend nevyhol ani segmentu kozmetiky. Informácie a „zaručené pravdy“ na tému prírodná & bio/organická kozmetika vs. komerčná alias tradičná kozmetika na nás kričia doslova z každého ženského časopisu, či z online článkov na tému ekologicky uvedomelého životného štýlu. Je táto kozmetika na rozdiel od tej „tradičnej“ naozaj lepšia? Bezpečnejšia? Oplatí sa za ňu priplatiť si? „Sedí“ naozaj každému? Má či nemá vedľajšie účinky? 100 ľudí - 100 rôznych názorov. Nemožno však poprieť trend, že prírodná kozmetika je na trhu stále populárnejšia.

Tak, 'Vážený ekologický spotrebiteľ', teraz buď z toho múdry... pri dnešnom množstve rozličných kozmetických prípravkov na snáď každú jednu časť nášho tela, pod váhou ktorých sa nám prehýbajú poličky v kúpeľni. Ten pocit, keď so strachom v očiach sledujeme, ako sa pri páde jednej tubičky rútia všetky produkty ako „kocky“ domina. „Must have“ zázrakov, ktoré jednoducho musíme mať, počnúc ranným stylingom a „nasadením“ make-upu, jeho opätovným „refreshom“ počas dňa, či večerným odličovacím rituálom, je naozaj požehnane. Postupne zisťujeme, že našej „silnejšej“ polovičke už tiež nestačí All-in-One produkt, pretože „trendy“ je mať extra prípravky. A k tomu všetkému si ešte vedieť vybrať, čo je tá správna voľba? 

V princípe je to však celkom jednoduché. Treba si uvedomiť jeden podstatný fakt - koža je najväčší orgán ľudského tela a mnohé zložky kozmetických prípravkov sú schopné preniknúť cez pokožku priamo až do krvného obehu. Podľa štúdií sa do nášho tela vstrebáva až 60% všetkých ingrediencií z toho, čo si aplikujeme na našu pokožku. Podľa ekologických výskumov z 10 500 chemických látok, ktoré sa využívajú v súčasnej kozmetológii, len 11% možno považovať za bezpečné a netoxické. Takže nás cieľ - vyživiť, zjemniť, regenerovať či skrášliť pokožku, môže skončiť nakoniec tým, že pri nevhodne zvolenej chemickej kozmetike kŕmime naše telo toxínmi.

Ingrediencie blog

Povedzme si na rovinu, prírodná kozmetika nepatrí medzi tie najlacnejšie. No tá pravá je svojimi účinkami neprekonateľná. Obsahuje tie správne zložky, ktoré sú pre človeka skutočne prospešné, ktoré majú ten správny a dlhodobý efekt až do hĺbky. Prírodné produkty sú k pleti či vlasom šetrné, ohľaduplné, lepšie vstrebateľné, dopomáhajú im k samo-regenerácii, podporujú a stimulujú ich prirodzené funkcie, účinne ich ošetrujú, posilňujú a dodávajú im prirodzený jas. Výsledok je jasný! Čím zdravšiu pokožku či vlasy budete mať, tým menej prípravkov budete nútení kupovať na zahladenie nedokonalostí, a tým skôr sa Vám peniaze investované do prírodnej kozmetiky vrátia. Ak v tom ešte stále nemáte jasno, na mieste je otázka - Naozaj si chcete dobrovoľne „skrášľovať“ a „vyživovať“ pokožku „chemickým kokteilom“? Hydratačným pleťovým krémom obsahujúcim ropné deriváty? Akože fakt? Samozrejme, bavíme sa o poctivej prírodnej kozmetike, a nie nejakých „fejkoch“, tzv. „prírodnej kozmetike“.

U nás, v Spa Ceylon, je vášeň pre prírodu, zdravú planétu, neustále zlepšovanie sa a pre vývoj inovácií od počiatku hlavným stimulom pre vytváranie prírodných kozmetických výrobkov. Naše produkty sú vyrábané na Srí Lanke len z tých najkvalitnejších prírodných ingrediencií, vrátane organických esenciálnych olejov pôvodom priamo z tohto tropického ostrova, z organicky pestovanej slnečnej Aloe Vera, z terapeuticky overeného čistého extra panenského kokosového oleja, zo solí Indického oceánu bohatých na prírodné minerály a z legendárnych cejlónskych korenín. Naše receptúry sú formulované s cieľom potešiť zmysly. Doplnené sú o luxusné prírodné arómy inšpirované vôňami ostrova s prímesou jemných tónov esenciálnych olejov z exotických kvetov, byliniek, ovocia a dreva. Produkty Spa Ceylon sú bez akýchkoľvek chemických látok a škodlivín, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu nepriaznivo ovplyvniť stav našej pokožky a vlasov, či dokonca vyvolať širokú škálu zdravotných problémov.

Naše presné postupy výroby a metódy zabezpečovania kvality produktov sú navrhované s cieľom zachovať pôvodné rastlinné benefity všetkých čisto prírodných zložiek a poskytnúť Vám ich v našich účinných autentických ajurvédskych receptúrach. Okrem toho, benefit podmanivých prírodných vôní bude zážitkom nielen pre Vaše telo, ale aj myseľ a dušu. Bohaté skúsenosti a niekoľkými generáciami dedené odborné znalosti o liečivých účinkoch ajurvédskych byliniek a tropických rastlín sú tým správnym odrazovým mostíkom, vďaka ktorému Spa Ceylon formuluje produkty „šité na mieru“.

Samozrejme, z pohľadu každého spotrebiteľa je dôležité najmä to, aby sme sa za „vysolené“ peniaze mohli tešiť z peknej a zdravej pokožky či vlasov. Ruku na srdce - koľko z nás a koľkokrát posunulo pleťový krém mame, pretože nám podráždil pokožku alebo sme sa po ňom „vyhádzali“? Alebo nám po zázračnom šampóne proti lupinám „snežilo“ z hlavy ešte viac a skončil prinajmenšom u susedky, ak rovno nie v koši? Príkladov ani nemusíme menovať viac... Tak, ako to pravé „orechové“ hľadáme pre seba v bežnej kozmetike, tak si to musíme nájsť aj v kozmetike prírodnej. Bez siahodlhých múdrostí - každý sme jedinečný. Koniec koncov, od toho tu máme vyškolený personál, ktorý Vám ochotne a odborne poradí. Dopriať si ten správny produkt však naozaj stojí za to! 

Aby toho nebolo málo - často prehliadanou výhodou prírodných produktov je ich udržateľnosť. Zložky našich produktov sú dopestované v súlade s ekologickým poľnohospodárstvom, ochranou prírodných zdrojov a zachovaním vysokej úrovne biodiverzity. Sú obnoviteľné a udržateľné. Receptúry biologicky rozložiteľné, obaly recyklovateľné. A toto všetko je ďalší benefit, ktorým pomáhame našej Zemi.

Lokálne bylinky, koreniny či exotické ovocie získavame od certifikovaných dodávateľov v tej najvyššej možnej kvalite pri uplatňovaní formy trvalo udržateľného zberu. Všetky suroviny sú spracované za studena ihneď po zbere, kedy si zachovávajú najväčšiu koncentráciu aktívnych látok. Naše ingrediencie sú poctivé a čisté. Na všetkých našich výrobkoch, ktoré sú schválené a predávané na medzinárodnej úrovni, uvádzame úplné a pravdivé zloženie na etikete. Kompletný zoznam našich prírodných ingrediencií nájdete tu.

Ak ste ešte nevyskúšali žiadny prírodný produkt Spa Ceylon, pripravili sme pre Vás malú ochutnávku našich vybraných ingrediencií, ktorých blahodarné účinky boli známe už v dobách dávneho Cejlónu. Pre ich jedinečne vzácny pôvod ich s hrdosťou používame v mnohých našich produktoch.

 

Ingrediencie blog 4

ČERSTVÁ ALOE VERA

100% čistá & organická

 • Spa Ceylon sa už roky angažuje za trvalo udržateľné pestovanie Aloe Vera na Srí Lanke prostredníctvom podpory projektov zameraných na rozvoj komunitného obchodu s čerstvou Aloe Vera.
 • Produkty Spa Ceylon sú obohatené o 100% čistú & čerstvú Aloe Vera organicky vypestovanú miestnymi poľnohospodármi v oblasti Kalpitiya na severozápadnom pobreží Srí Lanky.
 • Spa Ceylon podporuje vidiecke komunity v tejto oblasti iniciovaním projektov, zabezpečovaním ich chodu & odkupovaním celej čerstvej úrody Aloe Vera za zaručené ceny.
 •  

  Ingrediencie obr 3

  CEJLÓNSKY KARDAMÓM

  100% čistý & organický

 • Srí Lanka je preslávená svojimi exotickými koreninami, medzi ktoré zaručene patrí aj cejlónsky kardamóm - známy svojou exotickou chuťou, vôňou & liečebnými benefitmi.
 • Spa Ceylon hrdo používa aromatický cejlónsky kardamóm - organicky pestovaný & zberaný priamo na Srí Lanke.
 • Naše rady Cardamom Rose, Sandalwood Vetiver & Forest Trail, ako aj náš bylinný produkt Breathe určený na inhaláciu, sú obohatené o organický certifikovaný esenciálny olej z kardamómu & jeho struky ručne zberané v oblasti Matale, kde sa v dávnych dobách rozprestieralo kráľovstvo Kandy.
 •  

  Ingrediencie obr 4

  CEJLÓNSKY ČAJ

  100% čerstvý & organický

 • Spa Ceylon používa iba čistý cejlónsky čaj, najkvalitnejší na svete - organicky pestovaný & ručne zberaný – pôvodom z hmlistých hôr Cejlónu.
 • Je dokázané, že cejlónsky čaj je bohatý na prírodné antioxidanty, živiny & bioaktívne polyfenoly.
 • Používa sa lokálne, chráni pred slnkom, rozjasňuje pokožku, upokojuje & bojuje proti procesu starnutia. Je tiež skvelý na ošetrenie a upokojenie pokožky po opaľovaní!
 • Naša rada Ceylon Tea je obohatená o synergickú zmes bieleho, zeleného & čierneho čaju - s prírodnými terapeutickými & upokojujúcimi účinkami.
 •  

  Ingrediencie obr 5

  CEJLÓNSKA ŠKORICA

  100% čerstvá & organická

 • Spa Ceylon hrdo používa cejlónsku škoricu - najkvalitnejšiu na svete - organicky pestovanú & zberanú priamo na Srí Lanke.
 • Srí Lanka patrí k najväčším producentom škorice na svete - uspokojuje viac ako 90% svetového dopytu po pravej prírodnej škorici.
 • Naše rady Ginger Spice, Sandalwood Vetiver & Island Spice & tiež naše upokojujúce balzamy sú obohatené o organický certifikovaný  škoricový esenciálny olej vyrobený z tej najlepšej cejlónskej škorice, ktorá sa pestuje v nížinách v regióne Kalutara.
 •  

  Ingrediencie obr 6

  PANENSKÝ KOKOS

  100% čerstvý & výživný

 • Spa Ceylon čerpá zo stáročiami overenej cejlónskej tradície & bohato vo svojich produktoch používa panenský kokos na ochranu zdravia & prirodzenej pohody.
 • Je vedecky dokázané, že panenský kokosový olej je prírodne antibakteriálny & bohatý na prírodné vitamíny, ale i živiny nevyhnutné pre naše zdravie & pohodu.
 • Produkty Spa Ceylon sú obohatené o 100% čistý extra panenský kokosový olej lisovaný za studena za účelom zachovania prírodných esencií a výživných látok z čerstvých kokosových orechov organicky vypestovaných na Srí Lanke v úrodnom regióne tzv. „kokosového trojuholníka“.
 •  

  Ingrediencie blog obr 7

  GOTUKOLA - PUPOČNÍK ÁZIJSKÝ

  BRAHMI - CENTELLA ASIATICA

  100% čerstvá & organická

 • Spa Ceylon receptúry sú obohatené o čistú, časmi a praxou overenú, Gotukolu - známu pre svoje chladivé, upokojujúce, posilňujúce & pamäť zlepšujúce účinky.
 • Je vedecky dokázané, že táto účinná ajurvédska bylinka pomáha zvyšovať odolnosť tela voči extrémnym stresovým situáciám, zmierňuje pocit traumy, úzkosti & únavy.
 • Naše masážne oleje na pokožku hlavy & vlasy sú obohatené o organicky vypestovanú čerstvú Gotukolu - zberanú ručne v regióne Gampaha na Srí Lanke.
 •  

  Ingrediencie blog obr 8

  CITRÓNOVÁ TRÁVA

  100% osviežujúca & organická

 • Spa Ceylon podporuje domáce pestovanie citrónovej trávy prostredníctvom iniciovania komunitno-obchodných projektov na Srí Lanke.
 • Napriek všeobecnému názoru a rozporom ohľadne jej pôvodu, domovom osviežujúcej & upokojujúcej citrónovej trávy je skutočne Cejlón & južná India.
 • Produkty Spa Ceylon sú obohatené o čerstvo zberanú, miestnymi pestovateľmi podľa princípov spravodlivého obchodu ekologicky vypestovanú citrónovú trávu & esenciálny olej z nej - s jej jedinečnou cejlónskou arómou, osviežujúcimi & upokojujúcimi & preukázanými terapeutickými účinkami.
 •  

  Ingrediencie blog obr 9

  MYSORSKÉ SANTALOVÉ DREVO

  100% čisté & aromatické

 • Spa Ceylon hrdo používa čerstvé mysorské santalové drevo - stáročiami považované za to najkvalitnejšie & najlepšie na svete.
 • Santalové drevo je v ajurvéde považované za veľmi vzácne pre jeho upokojujúce, liečivé, skrášľujúce & aromatické vlastnosti. Práve pre tieto účinky bolo aj panovníkmi dávneho Cejlónu najvyhľadávanejšie.
 • Naše rady Sandalwood, Sandalwood Vetiver, Sandalwood Rose & Sensual Love sú obohatené o čistý olej & jemný prášok zo santalového dreva, ktoré je podľa princípov trvalej udržateľnosti pestované v regióne Mysore v Indii.
 •  

  Ingrediencie blog obr 10

  YLANG YLANG

  KVET STROMU CANANGA

  Ázijský elixír lásky

 • Názov Ylang Ylang znamená v preklade „kvet kvetov“ - kvety Ylang Ylang sú známe svojou jedinečnou, zmyselnou, exotickou vôňou.
 • Ylang Ylang sa v priebehu storočí preslávil pre svoje upokojujúce, erotické & euforické vlastnosti. V starom Cejlóne bol rozšírený & rástol vo veľkom množstve. Medzi cejlónskymi panovníkmi bol pre svoje účinky veľmi obľúbený. Silný aromatický esenciálny olej z kvetov Ylang Ylang účinne bojuje proti úzkosti, hnevu, strachu & nepríjemným šokom, pomáha spomaliť zrýchlené dýchanie & dokonca znižuje aj vysoký krvný tlak.
 • Spa Ceylon rady Love Sensual, Sleep Therapy & Home Aroma sú obohatené o 100% čistý esenciálny olej Ylang Ylang extrahovaný z organicky vypestovaných kvetov na úpätí Himalájí.
 •  

  Spa Ceylon - recept prírody pre Vašu krásu!

  Páčil sa Vám náš článok? Zdieľajte ho s priateľmi
  Prihláste sa k odberu newslettra a získajte zľavu

  10% na prvý nákup!

  KLIKNITE TU!
  auto biele pozadieDOPRAVA ZADARMO
  pri nákupe nad 70 €

  darcek biele pozadieRITUÁL KRÁSY
  Prekvapte svojich blízkych voňavým
  balíčkom s originálnym venovaním
  ritual biele pozadieBEZPEČNÝ E-SHOP
  Používame SSL certifikát
  & nariadenie GDPR
  osoba  Kontakty
  telefon   +421 905 378 103
  obalka   info@spaceylon.sk
  domcek   Spa Ceylon - NC CENTRAL, 1. poschodie
  adresa   Spa Ceylon - Tržnica NIVY, 2.poschodie
  FRANCHISE - spolupráca

  Prijímame online platby:
  gopay_bannery-bile  Logo banky 1    Logo banky 2    Logo banky 3mastercard-electronicmc_securecode_156px_width   Logo banky 6    Logo banky 8
  logo zlate obdlznik transparent
  ©2020 With srdiecko LEONREA, spol. s r.o.
  Výhradný distribútor SPA CEYLON na Slovensku
  Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk