Prírodná kozmetika

EkoKozmetika

biokozmetika

ajurvedska kozmetika, čaje

bytove vone
Eko Kozmetika
Vyspovedali sme našu ambasádorku Annu Onderkovú
Spa Ceylon logo
 obalka biela  info@spaceylon.sk   telefon biely +421 905 378 103
zákaznícka podpora & poradenstvo
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. ⁓ Náš blog ⁓
  3. Vyspovedali sme našu ambasádorku Annu Onderkovú: Čo stojí za jej sviežim a šťastným vzhľadom?
06.03.2021
Komentáre (0)

Vyspovedali sme našu ambasádorku Annu Onderkovú: Čo stojí za jej sviežim a šťastným vzhľadom?

Od marketingu cez rádio, cestovateľskú vášeň a fotografovanie až po jogu, ajurvédu a redaktorku známeho ženského magazínu. Za tým všetkým hľadaj ženu – Annu Onderkovú, ktorú poznáte aj ako Tvár #SpaCeylonSlovakia! A ako to všetko spolu súvisí, prezradila Anička v našom rozhovore.

Ambasadorka blog 1

Tvojou veľkou vášňou je cestovanie. Ako zvládaš aktuálnu situáciu v súvislosti s pandémiou a cestovnými obmedzeniami? Čo z úplne bežných vecí Ti chýba najviac?

Anička: Zatiaľ to zvládam, aj keď už čoraz ťažšie a s väčšou nervozitou a miernym zúfalstvom. Kým neprišla korona, mala som neustále zabookované letenky. Z jednej cesty som sa vrátila a už som plánovala ďalšiu. Teraz akoby mi chýbalo to, že sa mám na čo tešiť. Ale snažím sa vynahrádzať si to inak. Posledné roky som pracovala ako freelancer (teda na voľnej nohe) a digitálny nomád, teraz som po dlhej dobe opäť zamestnaná v redakcii, mám stabilný príjem, skvelých kolegov, a to má tiež svoje čaro a výhody. Sústredím sa teda čo najviac na prácu, aby som mohla zase vycestovať, keď sa svet vráti do normálu, a vybalansovať to zase nejakým dobrodružstvom.

Zdá sa Ti cestovanie v súčasnej dobe „adrenalínové“ a riskantné? Ty už si totiž jeden „dobrovoľný lockdown“ zažila, keď si počas prvej vlny pandémie uviazla na 3 mesiace v Kambodži...

Anička: Rozhodne je to teraz iné a náročnejšie na logistiku. Opatrenia sa menia každú chvíľu. Potrebujete si rozvrhnúť čas, keďže treba rátať s absolvovaním PCR testu pred cestou a čakaním na jeho výsledok, ktorý len dúfate, že bude negatívny. Tiež s povinnou karanténou po návrate. Na absolvovanie týždňového výletu si človek musí rezervovať v podstate tri týždne. Lety sa rušia zo dňa na deň a reálne sa môže stať, že človek ostane niekde zaseknutý dlhšie, než plánoval. Ako ja presne v tej Kambodži, keď sa zrazu zavreli hranice, zrušili lety... Ale nesťažujem sa, bola to nakoniec najlepšia dovolenka v mojom živote. Aj keď veľmi neplánovaná.

Srí Lanka je už otvorená svetu. Koľkokrát si ju navštívila? Čo Ťa na nej nadchlo?

Ambasadorka blog 2

Anička: Na Srí Lanke som bola asi štyrikrát. Rozhodne patrí k mojim najobľúbenejším krajinám. Milujem tamojšiu prírodu, atmosféru krajiny aj miestnych ľudí. Za ten čas som si tam našla mnoho priateľov. Som plážový typ cestovateľa a práve pláže na Srí Lanke sú úžasné. Mojou najobľúbenejšou je Unawatuna na juhozápade ostrova. Ale práve na Srí Lanke som objavila aj čaro chodenia po horách, ktoré som dovtedy nemala veľmi v obľube. Mestečko Ella v horách je úžasné a dajú sa tam robiť skvelé výlety a túry. Niekoľkokrát som bola aj na posvätnej hore Sigiriya hlboko vo vnútrozemí ostrova a najväčším zážitkom bol nočný výstup na najposvätenejšiu horu ostrova Sri Pada (Adam’s Peak), na vrchol ktorej vedie 5000 schodov. Je odtiaľ nádherný výhľad a východ slnka, čo som tam zažila, bol jedným z naj zážitkov na mojich cestách.

Keď si sa prvýkrát rozhodla skúsiť ajurvédske procedúry na Srí Lanke, bola za tým zvedavosť a úlet alebo dobré odporúčania o ich blahodarných účinkoch?

Anička: Keď som bola prvýkrát na Srí Lanke, neustále som narážala na uliciach na informačné tabule, ktoré pozývali ľudí na ajurvédsku masáž či do ajurvédskeho centra. Nevenovala som tomu vtedy veľkú pozornosť, ale nejako mi to utkvelo v pamäti a keď som o dva roky neskôr plánovala ďalšiu cestu na tento ostrov, naštudovala som si len tak zo zvedavosti o ajurvéde viac. Tá filozofia ma veľmi zaujala. Preto som sa rozhodla jeden týždeň z mojej mesačnej cesty po Srí Lanke stráviť v ajurvédskom rezorte a vyskúšať si túto formu medicíny na vlastnej koži. Do tohto centra sa teraz opakovane vraciam.

Vedela si už vtedy, ktorý konštitučný (dóšický) typ si alebo si to nechala na diagnostiku ajurvédskeho lekára? Mimochodom, aký dóša typ si – váta, pitta alebo kapha?

Anička: Plne som diagnostiku nechala na ajurvédskeho doktora Nalina, ktorého som spoznala v centre Isolabella na juhu ostrova. Podľa neho som kombináciou dóš váta a pitta s veľkou prevahou práve váty. Človek váta je energický, impulzívny, kreatívny, aktívny, ale aj nerozhodný či nervózny. Pitta sa zase prejavuje výbornými organizačnými schopnosťami, zodpovednosťou, pevnou vôľou, racionalitou, ale aj súťaživosťou a pod tlakom bývajú ľudia pitta prchkí, podráždení a netrpezliví. Myslím, že to na mňa celkom sedí, haha.

Darí sa Ti v bežnom živote dodržiavať odporúčania (úprava stravy, denný režim, meditácie), ktoré si si odniesla z ajurvédskeho pobytu?

Ambasadorka blog 3

Anička: Poznám naozaj len málo ľudí, ktorým sa darí dodržiavať všetky ajurvédske zásady aj doma v našich stredoeurópskych podmienkach, a veľmi ich za to obdivujem. Tým, že ja som nešla na ajurvédsky pobyt s nejakým konkrétnym zdravotným problémom, ale len si trochu prečistiť myseľ a zrelaxovať, ani tých odporúčaní od ajurvédskeho lekára čo sa týka stravy, som nemala veľa. Odporučil mi napríklad vylúčiť z jedálnička batáty, ktoré mi však ani prirodzene nechutia, takže to bolo ľahké. Každé ráno vypijem na lačno minimálne pohár vody, užívam pravidelne psyllium – vlákninu zo skorocelu indického, to všetko napomáha detoxikácii tráviaceho systému. Používam škrabku na jazyk. To tiež patrí k ajurvédskym princípom. Rovnako tak joga, ktorej sa venujem aktívne už roky. A používam ajurvédsku kozmetiku, ktorá prispieva k harmonizácii tela i mysle. Objavila som čaro arómovedy, ktorej som predtým neprikladala až taký význam. Takže niečo z ajurvédy aplikujem aj doma v bežnom živote, no stále je priestor na zlepšovanie.

Poznala si zo svojich ciest po Srí Lanke značku Spa Ceylon? Napadlo by Ťa niekedy, že aj takýmto spôsobom, ako ambasádorka tejto kozmetickej značky tu na Slovensku, môžeš byť aj naďalej v kontakte so svojou obľúbenou krajinou?

Anička: Značku som poznala, jej pestrofarebné obchodíky sú skrátka neprehliadnuteľné a aj mne udreli pri návšteve ostrova do očí. Že ma raz Spa Ceylon osloví, aby som sa stala ich ambasádorkou, to sa mi však nesnívalo ani v najtajnejších snoch. Plne sa stotožňujem s filozofiou značky, preto som neváhala ani sekundu a ponuku prijala. Že je to fakt veľká vec som však pochopila, až keď si to moji srílanskí kamaráti všimli na mojich sociálnych sieťach. Vo veľkom mi začali písať a gratulovať, boli nadšení, že propagujem „ich“ značku a ajurvédske produkty, na ktoré sú na ostrove veľmi hrdí.

Potešila si sa tejto príležitosti – vystupovať ako „Tvár“ Spa Ceylon na Slovensku?

Anička: Bol to spočiatku zvláštny pocit, myslela som si, že tvárou kozmetiky sa môžu stať len modelky, herečky, skrátka známe krásne ženy s dokonalými úsmevmi, vlasmi a postavami. Veľmi si vážim, že sa značka rozhodla vybrať si „tvár“ na základe normálnych a prirodzených faktorov ako to, že mám blízko k ajurvéde, že sa venujem joge, dlhodobo propagujem ajurvédu prostredníctvom svojho blogu, ale aj rôznych médií. Skrátka, že šli pri výbere viac do hĺbky a hľadali človeka, ktorý značku nielen spropaguje, ale s ňou naozaj aj žije a je o to viac dôveryhodný.

Čím Ťa Spa Ceylon oslovil? V čom sú produkty pre Teba výnimočné?

Ambasadorka blog 4

Anička: Na prvý pohľad zaujmú prenádherným balením. Kto navrhoval obaly kozmetiky Spa Ceylon, dal si naozaj záležať a krásne sa s nimi vyhral. To, samozrejme, nie je všetko. Obal nestačí na to, aby bol produkt dobrý. A tie Spa Ceylon sú dokonalé v tom, že sú naozaj účinné. Ak je produkt na hydratáciu, naozaj skvelo hydratuje. Ak na čistenie pleti, tak máte istotu, že splní svoju úlohu. Páči sa mi, že ide o výlučne prírodné zloženie bez akýchkoľvek chemických prísad, preto aj citlivá pokožka, ako je tá moja, na ňu reaguje veľmi dobre, žiadne alergie, začervenania. Výrobcovia využívajú množstvo typických ajurvédskych lokálnych srílanských byliniek, čo ma pri používaní prípravkov Spa Ceylon vždy v mysli prenesie do tejto mojej milovanej krajiny. A vôňa, och, to je kapitola sama o sebe. Tak intenzívna a krásna vôňa, akú majú produkty Spa Ceylon, to je svetový unikát.

Ktorý produkt je Tvoj najobľúbenejší, ak by si si mala vybrať iba jeden, a prečo by si ho odporúčala vyskúšať aj ostatným?

Anička: Absolútne som si v poslednej dobe zamilovala peeling na tvár s obsahom exotickej rastliny neem a s tea tree. Na peelingoch som závislá a tento je top. Najlepší, aký som doteraz v živote vyskúšala. Je jemne hrejivý a mikročiastočky v ňom sú také akurát. Ani príliš veľké, ktoré by škrabali, ani príliš malé, ktoré by zas nesplnili svoj účel. A navyše fakt krásne vonia.

Ktoré produkty by si si so sebou pribalila na cesty? Ktoré sú také to Tvoje „cestovateľské must have“?

Ambasadorka blog 5

Anička: Do kufra na cesty si vždy balím veľké množstvo pleťových masiek. Čistiacich, ak idem do nejakého veľkomesta, kde je väčšie znečistenie ovzdušia, a hydratačné k moru alebo hocikedy, keď niekam letím. Vzduch v lietadle brutálne vysušuje pleť. Masky od Spa Ceylon majú praktické mini-balenie a tá s obsahom panenského kokosového oleja je mojím favoritom. Na cestách sa tiež hodí celotelový peeling a hydratačné maslá na pokožku. A balzam Sleep, ktorý má upokojujúce účinky. Keď si ním natriem zápästia a spánky, dokážem sa skvelo vyspať aj napriek hroziacemu jetlagu – nespavosti z dôvodu časového posunu.

Veľa času teraz tráviš na „homeoffice“. Líčenie asi nie je momentálne Tvojou pravidelnou dennou rutinou. Aké produkty zo sortimentu teraz najčastejšie používaš, napr. pri práci za počítačom alebo „papučových“ víkendoch?

Anička: Líčenie teraz fakt nie je mojou silnou stránkou. Spočiatku som sa zvykla líčiť aspoň na naše redakčné online porady, ale už aj to som vzdala. Už si s kolegyňami ani nezapíname kamery 😊 Pravidelne v tomto homeoffice období používam spomínaný peeling s neem a tea tree a krém na tvár s obsahom virgin coconut. Neustále musím mať na dosah doma aj v kabelke, ak niekam idem, krém na ruky. Momentálne používam neroli – jasmine. A ešte balzam na pery, to je nutnosť. Už mi pomaly dochádza ten s vôňou grapefruit – rice, takže sa teším, ako vyskúšam ďalší zo širokej ponuky Spa Ceylon.

Ak by si mala odporučiť niekomu, kto kozmetiku Spa Ceylon ešte nepozná, nejaký univerzálny produkt, ktorý by mal byť zároveň niečím výnimočný a originálny, čo by to bolo?

Anička: Vždy, keď som šla vyskúšať nejakú novú kozmetiku, ktorú som dovtedy nepoznala, začínala som produktmi ako trebárs krém na ruky, balzam na pery, mydlo či sprchový gél. Postupne, keď som si značku overila, prešla som aj na produkty ako krém na tvár (keďže pleť zvykne byť citlivá a vždy som sa bála, ako na „novinku“ zareaguje) prípadne šampóny a kondicionéry (mojim nepoddajným kučeravým vlasom tiež nie vždy všetko dobre sadne). Ak sa chystáte vyskúšať Spa Ceylon, môžete začať s produktom, ktorý obsahuje panenský kokosový olej, ten veľmi dobre prijíma každý druh pleti a ani vôňa vás neprekvapí, lebo je dobre známa. Ak máte chuť experimentovať, vyskúšajte prípravky s kombináciami exotických plodov a bylín. Na začiatok si môžete vybrať niečo z kategórie aromaveda, kde nájdete sviečky, vonné difuzéry či vonné tyčinky. Keď sa vám vôňa zapáči, nájdete jej ekvivalenty aj v kozmetických produktoch.

Si aj inštruktorkou powerjogy. Čo Ťa priviedlo k joge a ako dlho ju cvičíš? Našla si si medzi produktami Spa Ceylon nejaký, ktorý Ti dokáže spríjemniť aj tento harmonizačný rituál?

Ambasadorka blog 6

Anička: Joge som prišla na chuť práve na Srí Lanke, kde som ju prvýkrát skúsila cvičiť s profesionálnym inštruktorom. Neskôr som pri jednej z mojich mnohých návštev Kambodže našla úžasného jogína Grega. Vďaka nemu som joge úplne podľahla a vnímam ju nielen ako cvičenie, ale aj ako životnú filozofiu. Na Slovensku som si spravila inštruktorský kurz powerjogy, čo je dynamickejšia forma jogy a zapája aj prvky fitness. Každý deň sa snažím vyhradiť si na jogu hodinku v mojom rozvrhu a pred niekoľkými mesiacmi mi Tánička Lachová, majiteľka Spa Ceylon, odporučila, nech vyskúšam pred cvičením ich balzam vo forme roll on s vôňou Peace, ktorý pôsobí povzbudivo, ale zároveň skoncentruje myseľ. Vďaka tomu som objavila novú dimenziu pri cvičení jogy, lebo naozaj má takýto účinok. Omnoho menej mi vďaka nemu ubiehajú myšlienky, akoby som sa preniesla vďaka jeho vôni niekam na srílanskú pláž a cvičila jogu tam.

Aké je Tvoje obľúbené motto, ktorým sa v živote riadiš, resp. ktoré vystihuje Tvoj životný štýl?

Anička: Nemám vyslovene motto, ale moje zmýšľanie aj konanie veľmi ovplyvnila kniha Ženy, ktoré behali s vlkmi od Clarissy Pinkola Estés. Sú to mýty a príbehy o archetype divokej ženy. Myslím si, že každá z nás v sebe má túto divokú ženu ukrytú. Len ju treba objaviť. A niekedy je skrátka fajn ju vypustiť a ukázať v plnej kráse na svetle. Skrátka byť divoká, vášnivá, nespútaná a cítiť sa slobodne.

A na záver, pri príležitosti Medzinárodného dňa žien – ktorá známa alebo neznáma žena je Ti inšpiráciou a prečo?

Anička: Keď som bola teenagerka, často som mojej mame v pubertálnych záchvatoch vyčítala, ako pristupuje k niektorým veciam alebo aj ku mne samotnej. Hovorila som jej, že ja keď budem veľká, budem dané situácie riešiť úplne inak. Teraz sa často pristihnem pri tom, že robím presne to, čo ona. A uvedomujem si, že mala v mnohom pravdu. Či už chtiac alebo nechtiac, je mojou najväčšou inšpiráciou.

Anička, ďakujeme Ti veľmi pekne za inšpiratívny rozhovor a prajeme krásny MDŽ Tebe aj všetkým ženám na celom svete!

Foto: Anna Onderková

Páčil sa Vám náš článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Prihláste sa k odberu newslettra a získajte zľavu

10% na prvý nákup!

KLIKNITE TU!
auto biele pozadieDOPRAVA ZADARMO
pri nákupe nad 70 €

darcek biele pozadieRITUÁL KRÁSY
Prekvapte svojich blízkych voňavým
balíčkom s originálnym venovaním
ritual biele pozadieBEZPEČNÝ E-SHOP
Používame SSL certifikát
& nariadenie GDPR
osoba  Kontakty
telefon   +421 905 378 103
obalka   info@spaceylon.sk
domcek   Spa Ceylon - NC CENTRAL, 1. poschodie
adresa   Spa Ceylon - Tržnica NIVY, 2.poschodie
FRANCHISE - spolupráca

Prijímame online platby:
gopay_bannery-bile  Logo banky 1    Logo banky 2    Logo banky 3mastercard-electronicmc_securecode_156px_width   Logo banky 6    Logo banky 8
logo zlate obdlznik transparent
©2020 With srdiecko LEONREA, spol. s r.o.
Výhradný distribútor SPA CEYLON na Slovensku
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk