Prírodná kozmetika

EkoKozmetika

biokozmetika

ajurvedska kozmetika, čaje

bytove vone
Eko Kozmetika
Ajurvéda na Cejlóne
Spa Ceylon logo
 obalka biela  info@spaceylon.sk   telefon biely +421 905 378 103
zákaznícka podpora & poradenstvo
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky z blogu
Dáte si čaj? Ale na kožu!
13.9.2021
Dáte si čaj? Ale na kožu!
Je to rastlina, ktorá zmenila svet. Camellia sinensis. Dospelá rastlina má výšku 1 až 1,2 metra, nestrihaná môže dorásť aj do výšky stromu. Má neveľké zelené, mierne zúbkované lístky, ktorých spodnú stranu pokrývajú jemné chĺpky. Drobné biele kvietky sa neskôr zmenia na tobolky obsahujúce jedno až päť semien, z ktorých možno vylisovať olej. Vy ešte stále neviete, o čom hovoríme? No predsa o čajovníku!... čítať celé
V kúpeľni ambasádorky Spa Ceylon Anny Onderkovej
16.8.2021
V kúpeľni ambasádorky Spa Ceylon Anny Onderkovej
Odkedy som objavila skvelé účinky ajurvédy, kozmetické produkty založené na princípoch tejto holistickej medicíny sa stali neodmysliteľnou súčasťou mojej kúpeľne a každodenných rituálov... čítať celé
Grimasy a masáž polievkovou lyžicou! Viete, o čo ide?
13.7.2021
Grimasy a masáž polievkovou lyžicou! Viete, o čo ide?
Ak uvidíte dámu, ktorá si na oko prikladá polievkovú lyžicu, nemusíte ju hneď zaradiť medzi trafených. Nie, nesnaží sa zabrániť modrine po dobre mierenej rane. Možno je to naša Veronika, s ktorou spolupracujeme. Veronika Ongerová sa venuje tvárovej joge. A najradšej má, keď jej klientky v rámci „tvárového fitness“ robia grimasy a škľabia sa... čítať celé
Zobraziť všetky články

Náš newsletter

 

História ajurvédy na Cejlóne

 

Ajurvéda je mnohými učencami považovaná za najstaršie liečiteľské umenie. Slovo „Ajurvéda“ je odvodené zo sanskrtských slov „Ayus“, čo v preklade znamená „život“ a „Véda“, čo znamená „znalosť alebo veda“. V doslovnom preklade teda termín ajurvéda znamená „veda o živote“. Ajurvéda je liečebný holistický prístup založený na vnímaní celého tela, ktorý lieči pôvodnú príčinu ochorenia tela alebo mysle. Verí sa, že znalosť ajurvédy pochádza priamo od bohov, ktorí svoje znalosti šírili a odovzdávali ďalej medzi osvietených a indických mudrcov počas ich hlbokých meditácií.

clanok-ajurveda-obr-1-2

Ajurvédska filozofia je založená na existencii piatich základných elementov, ktoré sa vyskytujú v celom vesmíre - vzduch, priestor (éter), oheň, voda a zem. Ich kombináciami a permutáciami sa v ľudskom tele utvárajú tri životné sily alebo dóše, ktoré sa spoločne prejavujú ako určité vzorce energie prítomné v každom jednotlivcovi. Tieto tri typy dóš - Vata, Pitta a Kapha má v jedinečnom pomere vrodené každý z nás. Jedna z nich býva typicky dominantná. Hlavnou premisou ajurvédy je, že len ak sú telo, myseľ a duša v rovnováhe, môžeme byť fyzicky a duševne zdraví a cítime sa dobre. Ak je niektorá z dóš v nerovnováhe, naše telo má tendenciu ochorieť alebo sa disharmónia prejaví psychickou nevyrovnanosťou. Cieľom ajurvédy je obnovenie rovnováhy týchto troch dóš v tele, zlepšenie celkového zdravotného stavu, posilňovanie organizmu a vylučovanie škodlivých toxínov z tela. Ajurvéda so svojimi liečebnými postupmi bola úspešná dokonca aj pri liečbe niektorých vážnych chronických chorôb. Má nepočetné množstvo výhod a v neposlednom rade jednou z nich je aj to, že nemá absolútne žiadne vedľajšie účinky.

Srí Lanka má vlastný ajurvédsky systém. Jej tradícia je zmesou Desheeya Chikitsa Ayurveda - tradičnej sinhálskej medicíny (pozn. slovo „chikitsa“ znamená v preklade liečba), systému tradičnej indickej Siddha medicíny a gréckej medicíny Unani. Mnohí vtedajší králi, ktorí boli zároveň aj poprednými lekármi, mali úplnú vieru v silu ajurvédy a svojím postojom prispeli k celonárodnému rešpektu a uznaniu tejto lekárskej vedy.

Kráľ Buddhadasa, tiež jeden z najvýznamnejších lekárov (r. 398 nášho letopočtu), ktorému Mahawamsa (pozn. veľká historická kronika Srí Lanky) pripisuje niekoľko významných operácií ľudí a zvierat, je preslávený aj tým, že napísal dielo Saratha Sangrahaya. Je to prvá kniha o ajurvéde a komplexný rukopis, v ktorom je spísané množstvo ajurvédskych medicínskych znalostí a postupov praktizovaných v krajine v tom čase. Toto dielo si zachováva svoj veľký význam dodnes a mnohí súčasní lekári na Srí Lanke ho stále používajú na referenčné účely.

clanok-ajurveda-obr-2

Ajurvéda nebola kráľmi oceňovaná len pre svoj medicínsky význam a osvedčené liečebné postupy, ale veľmi dobre využívali znalosti z tejto oblasti aj pri rôznych terapiách, ktoré účinne a s dlhodobým efektom pomáhali obnoviť a omladiť pokožku. Najslávnejšie zobrazenie cejlónskej dokonalosti a krásy môžeme vidieť na unikátnej Levej skale (pôv. Sigiriya). Dvesto metrov vysoká majestátna skala fungovala ako palác a pevnosť kráľa Kassapa. V dnešných dňoch je obraz skaly považovaný za jeden z najtypickejších symbolov Cejlónu - s najväčším skvostom celej pamiatky, ktorým sú unikátne fresky príťažlivých dievčat.

Panovníci starovekého Cejlónu vzdávali ajurvéde náležitú úctu a obyvatelia ostrova ich v tomto smere nasledovali. Dnes, v našom rýchlo sa rozvíjajúcom modernom svete, ajurvéda poskytuje ľuďom z celého sveta odpovede na doteraz nezodpovedané otázky a potvrdzujú sa vedomosti, ktoré naši králi a kráľovné mali už pred tisíckami rokov - a to, že ajurvéda oplýva mnohými benefitmi a jej liečebné prístupy sú skutočne komplexné, založené na vnímaní celého tela, obnovujúce rovnováhu, poskytujúce vnútorný pokoj a upokojujúce telo, myseľ i dušu.

Prihláste sa k odberu newslettra a získajte zľavu

10% na prvý nákup!

KLIKNITE TU!
auto biele pozadieDOPRAVA ZADARMO
pri nákupe nad 70 €

darcek biele pozadieRITUÁL KRÁSY
Prekvapte svojich blízkych voňavým
balíčkom s originálnym venovaním
ritual biele pozadieBEZPEČNÝ E-SHOP
Používame SSL certifikát
& nariadenie GDPR
osoba  Kontakty
telefon   +421 905 378 103
obalka   info@spaceylon.sk
domcek   Spa Ceylon - NC CENTRAL, 1. poschodie
adresa   Spa Ceylon - Tržnica NIVY, 2.poschodie
FRANCHISE - spolupráca

Prijímame online platby:
gopay_bannery-bile  Logo banky 1    Logo banky 2    Logo banky 3mastercard-electronicmc_securecode_156px_width   Logo banky 6    Logo banky 8
logo zlate obdlznik transparent
©2020 With srdiecko LEONREA, spol. s r.o.
Výhradný distribútor SPA CEYLON na Slovensku
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk